GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Jardiniere 5028060
*
nr 502 8060
Jardiniere
Tyskland, längd: 40, (lagning) + ljusstake, keramik, ängel, höjd: 44
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2008
kl 17:26:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 11:07:41
1
100 kr
18/12 11:26:09
2
300 kr
20/12 00:36:13
3
200 kr
6/1 21:34:50
4
300 kr
7/1 15:53:22
5
ledande budet*
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka europa jardiniere keramik kruka lagning ljusstake tyska tyskland tyskt ängel
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59
*
Jardiniere
nr 502 8060
Jardiniere
Tyskland, längd: 40, (lagning) + ljusstake, keramik, ängel, höjd: 44
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 11:07:41 | 1 | 100 kr |
18/12 11:26:09 | 2 | 300 kr |
20/12 00:36:13 | 3 | 200 kr |
6/1 21:34:50 | 4 | 300 kr |
7/1 15:53:22 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka europa jardiniere keramik kruka lagning ljusstake tyska tyskland tyskt ängel
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00 -
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59